מזון לכלבים וחתולים ACANA

אקאנה הינו מותג מזון מוביל בכל העולם ומיוצר בקנדה, מטבחי החברה זכו לפרסים רבים בזכות שיטות הבישול והייצור העצמי במטבחיה.
לחברה סטנדרט גבוה של טריות מזון ומרכיב בשר גבוה של עד 70% בחלק ממזונותיה. המאפיין העיקרי של החברה היא חזרה אל הטבע, תזונה כמו בטבע מחלקי בשר מגוונים. לחברה 4 סדרות מזון לכלב וסדרת מזון לחתול.

ACANA  מה הסיפור שלהם?

אם כבר התחלתם לקרוא בטח תרצו לדעת קצת על השורשים של ACANA

אקאנה הינו מותג מזון מוביל של חברת צ’מפיון פט-פודס, חברה לייצור מזון לחיות מחמד מקנדה.

לחברה סטנדרט מאוד גבוה בתחום המזון לכלבים וחתולים וזכתה בפרסים רבים על טיב הכנת המזון במטבחיה בייצור עצמי. קיצור מזון מטורףףף!

אז איך היא עושה את זה?

הכל מתחיל ונגמר בחזון נכון וברצון לתת משהו טוב לעולם! בפועל מותג אקאנה עושה זאת בזכות שני מוטיבים מרכזיים:
המוטיב האחד, שכל המזון הוא מתוצרת חקלאית מקומית קנדית, מה שמבטיח הגעה של מוצרים סופר טריים למטבחי החברה. מוצרי אקאנה מיוצרים בטכנולוגיה של בישול איטי ללא תוספת מים (כן…הם ממש משקיעים בך ‘רקסי’ 😊), המבטיחה שימור של הערכים התזונתיים והוויטמינים הקיימים ברכיבים הטריים. כמובן שכל אלו באים לידי ביטוי ברכיבי המזון שתוכלו למצוא על גבי אריזות המזון של ACANA

המוטיב השני, הוא שההרכב של המזונות שלהם מספק תזונה עשירה מאוד בבשר וחלבון מן החי, שזוהי למעשה התזונה האבולוציונית לכלבים וחתולים. כלומר מדובר בהתאמה ביולוגית לתזונה הנדרשת להם מהטבע, בתאכלס זה המזון האמיתי שהם צריכים לאכול, ושאביהם הקדמון של הכלבים אכל, הזאב האפור, ואביהם הקדמון של החתולים אכל, חתול הבר האפריקאי. (מגניבבבבב!!!!!!) כמובן שבמזון של אקאנה לא תמצאו רכיבים כמו פחמימות בעלות ערך גליקמי גבוה או כל רכיב אחר שהטבע לא ייעד להם.

5 המרכיבים הסודיים של ACANA

סוד 1 :
כמות גבוה ועשירה עם מרכיבים איכותיים ביותר של בשר וחלבון בכל מזונות אקאנה

מזונות אקאנה מכילים עד 75% בשר במזונות השונים ומוגדרים כמזון אולטרא פרימיום שמשמעו שהרכב הבשר מתאים גם למאכל אדם (לא מומלץ לנסות בפועל 😊). כמות כה גבוהה של בשר משקפת את התזונה הטבעית הנדרשת לחיית המחמד שלך, ממש כמו בטבע. ברוב המזונות שאינם אקאנה לא תמצאו רמת בשר וחלבון כה גבוהה ואיכותית.

סוד 2:
טריות חסרת תקדים במרכיב הבשר

כ- 50% מהבשר במזון ACANA הינו בשר טרי, מזין ובעל טעימות גבוהה מאוד. הטריות מאוד חשובה לבריאות חיית המחמד.

סוד 3:
מגוון עשיר של סוגי בשר שונים

כמו בטבע שהחיות נהנות מסוגי טרף שונים כך גם רכיבי הבשר של אקאנה מגוונים: עופות מגידולי חופש, בשר מגידולי חוות חקלאיות בקנדה ועד ביצי חופש ודגי אוקיאנוס ואגמים. כולם מגיעים מחוות שלחברה יש אמון בהם עם פיקוח חסר פשרות.

סוד 4:
חלקי בשר מגוונים

מזון אקאנה מיוצר כמו שבעלי חיים בטבע צדים, כלומר מטרף שלם על כל חלקי הבשר המגוונים וזאת על מנת לספק תזונה הוליסטית. זה מתחיל מרכיבי בשר שריר, איברים פנימיים ועד סחוסים שכולם יחדיו מספקים באופן טבעי את כל צרכיו של החתול או הכלב שלכם.

סוד 5:
פחמימות איכותיות בעלי ערך גליקמי נמוך

פחמימות פשוטות בעלי ערך גליקמי גבוה אינם בריאים לחיות המחמד. כדוגמה לפחמימות כאלה ניתן לציין את תפוח האדמה והתירס. ולכן ACANA  שמה דגש על פחמימות בריאות בעלות ערך גלקימי נמוך, כמו ירקות ופירות טריים.

איך גם חיית המחמד שלכם יכולה להרוויח מ- ACANA?

טוב, אחרי שהבנתם קצת מה מייחד את המזונות של אקאנה באופן כללי, בוא נראה מאילו יתרונות הכלב או החתול שלכם יכול ירוויח:

 1. משקל תקין לכלב שישמור על הכלב אתלטי בכל ימות השנה – השימוש ברכיבים כגון ירקות ממגוון רב, אצות, עלים ירוקים ועלי מנטה מספקים לחייית המחמד שלכם את הסיבים התזונתיים הנדרשים לשימור מערכת עיכול וקיבה תקינה וגורמים להרגשה שובע שמונעת זלילה מיותרת של מזון.
 2. שמירה על בריאות וקיבת הכלב – שימוש בבשר טרי הוא המפתח לאוכל בריא ומותאם לקיבת הכלב או החתול שלכם. והאבחנה היא שככל שהבשר עבר פחות תהליכי עיבוד ככה הוא יותר טרי ומזין עבור חיות המחמד שלנו. באקאנה דואגים לך לטריות! החל מהקרבה לבתי גידול הטבעיים ועד הייצור העצמי במטבחי החברה שזכו בפרסים רבים על טיב הבשר ואיכות הבישול.
 3. רמות אנרגיה גבוהות לחיית המחמד שלכם – אחד הסודות של אקאנה הוא שמירה של רמת מרכיבים דלי פחמימות, כלומר שההרכב הגליקמי שלהם נמוך כמו ירקות, עלים ואצות. כל אלו שומרים על מערכת אנרגיה גבוהה אצל הכלב על ידי חיסכון אנרגטי באכילת המזון ועיכולו.

  עכשיו לתאכלס…הגיע הזמן לצלול ולמצוא את המזון הטוב ביותר עבור חיית המחמד שלכם.

  אקאנה דאגה לכם להכל, ויש לה מגוון מלא של מזונות לכל הקטגוריות: גודל הגזע – מזונות לגודל גזע ספציפי וגם מזונות שמתאימים לכל הגדלים. שלב בחיים – מזונות שמתאימים לכל שלבי החיים ומי שרוצה ספציפיות אז היא דאגה גם למזונות ייעודיים שמתאימים לשלב ספציפי בחיים: מזון גורים, מזון בוגרים ומזון למבוגרים.
  בנוסף לאקאנה מזונות לרגישויות ואלרגיות ללא דגנים, מזונות ממקור חלבון יחיד, מזונות דיאטטים ומזונות לכלבים פעילים עם כמות אדירה של חלבון ובשר.
  את כל הטוב הזה אקאנה מרכזת ב- 4 סדרות מזון : הירטג’ , קלאסיק, ריגו’נלס וסינגלס

אז ככה…לכלב פעיל ונמרץ שאוהב לרוץ ולטייל סדרת ההירטג’ תהפוך אותו לכלב סופר חזק, בריא ובמשקל מושלם

סדרת ההירט’ג של אקאנה מכילה את הכמות הגדולה ביותר של בשר לעומת כל שאר הסדרות. הסדרה עשירה בחלבון, נטולת דגנים, דלה בפחמימות ומכילה בשר מעופות חופש, ביצי קן ודגי ים שנידונו בצפון האי ונקובר- כולם טריים ושלמים. כמות הבשר נעה בין 60%-75% בשר מ-3 סוגי בשר שונים עם מרכיב בשר טרי גבוה של 1/3 מסך כל הבשר.

אם הכלב רגיש או אלרגי, אז אל דאגה! כי סדרת הסינגלס כבר מזמן בסביבה!

זוהי סדרת העילית של אקאנה המכילה מונו פרוטאין, חלבון ממרכיב אחד כך שאם כלבכם רגיש תוכלו להיות בטוחים שתוכלו לבחור שק עם בשר וחלבון מסוג אחד בלבד וכלבכם לא יהיה חשוף למרכיב בשר או חלבון שאליו הוא רגיש. הסדרה כוללת מספר מזונות עם בשר ממרכיב אחד ויש גם מזון מדגים בלבד (לכלבים שיותר בקטע של דגים).

כשאיכות ומחיר נפגשים – סדרת אקאנה קלאסיק

סדרת המזונות אקאנה קלאסיק עשירה בעוף והודו מגידולי חופש. בנוסף הסדרה מכילה דגים טריים  וביצי חופש טריות ושלמות. אקאנה קלאסיק מכילה 50% בשר, עם מגוון של 3 סוגי בשר ומרכיב בשר טרי גבוה של 1/3 מסך כל הבשר. בנוסף מזונות אקאנה קלאסיק מכילים ירקות ופירות, צמחי מרפא ושיבולת שועל הידועה כפחמימה מזינה ובעלת אינדקס גליקמי נמוך.
המחירים של מזונות אקאנה קלאסיק נמוכים יותר מסדרות אחרות וזה בעיקר כי מרכיב הבשר באופן יחסי נמוך יותר מהסדרות האחרות. עם זאת עדיין מרכיב הבשר גבוה בהשוואה לרוב המזונות ואיכותי ביותר.

הכלב שלי שמןןן הצילו! אין בעיה אמרנו LIGHT&FIT 

אקאנה פיתחה במיוחד לכלבים הסובלים מהשמנה את סדרת לייט אנד פיט לכלבים בוגרים שדואג לשמירה על משקל תקין של כלבכם.

הפניות רלוונטיות:

האתר הבינלאומי של אקאנה acana . com Int. במידה ותרצו לקרוא מידע ספציפי על סוג מזון מסוים תוכלו לנבור באתר המותג וגם אולי תהיו מבין הראשונים לחשוף מתכון חדש למזון לכלבים או חתולים.

האתר הרשמי של צ’מפיון פוד המכיל גם את המותג הנוסף שלהם , אוריג’ין.

האתר של ביופט – המפיץ הבלעדי של מזונות אקאנה בישראל. גם שם תוכלו לקבל מידע נוסף על מזונות אקאנה המשווקים בישראל.